Seçilen başkan mazbatasını ve makamını aldı Seçilen başkan mazbatasını ve makamını aldı

31 Mart yerel seçimlerinde Elazığ Belediye Başkanlığı’na seçilen Şahin Şerifoğulları mazbatasını aldıktan sonra yapılan devir teslim töreni ile Belediye başkanlığı görevine başladı.

Devir teslim töreninde açılamada buluna Mücahit Yanılmaz, Elazığ milli ve manevi değerlerine her zaman sahip çıkmıştır. Böyle bir şehre hizmet etmek büyük şereftir. Beş yıl önce devraldığımız bu bayrağı bizler de Şahin Bey'e devredeceğiz. Şahin Bey de en güzel hizmetleri bu saatten sonra Ak Belediyecilik kapsamında vermeye devam edecektir. Elazığ’da çok olgun bir seçim süreci geçti. Özellikle basın mensubu kardeşlerimizle çok yoğun bir süreç geçirdik. Elazığ’ımıza hizmet edecek olan Şahin Şerifoğulları’na başarılar diliyorum. Rabbim yolunu açık etsin” diye konuştu.

Elazığ’a bir an önce hizmet etmek istediklerini ifade eden Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ’a önemli hizmetlerde bulunmuş Başkan Yanılmaz’a teşekkür ederek, “Bugün hizmette bayrak değişimi gerçekleştiriyoruz. Mücahit Bey'e, yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Hizmette aldığımız bayrağı daha ileriye taşımak için elimizden geleni yapacağız. Adil ve şeffaf bir şekilde bu şehri yöneteceğimizi hep söyledik. Allah razı olsun hemşerilerimiz bizi bu göreve layık gördüler. Bundan sonra onları mahcup etmemek adına gece gündüz çalışacağız. Mücahit Bey ile sürekli istişare halinde olup ağabey-kardeşlik hukukumuzu devam ettireceğiz. Partiye gönül vermiş herkesle beraber çok yoğun bir süreç geçirdik. Bu saatten sonra bizlere durmak yok. Şehrimizin her alanda kalkınmasını sağlayabilmek için elimizden geleni yapacağız. Rabbim bizleri utandırmasın. “ dedi.

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-