Diyarbakır'da silahlı kavga: 6 ölü, 14 yaralı-VİDEO Diyarbakır'da silahlı kavga: 6 ölü, 14 yaralı-VİDEO

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde çıkan silahlı kavgada 6 kişi hayatını kaybetti, 14 kişi yaralandı.

Silvan'da üç ailenin karıştığı silahlı kavgada biri kadın 6 kişinin hayatını kaybettiği, 14 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Olay, Silvan'ın kırsal mahallesi olan Gökçe Tevek köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Poyraz ailesi ile Tekin ailesi arasında henüz bilinmeyen bir nedenle sorun çıktı. Poyraz ailesine gelin olan Gülşen Tekin babasına gitti. Poyraz ailesi de Gülşen'i almak için Tekin ailesinin evine gittiği sırada çatışma çıktı.

HABERİN VİDESOU

Narin ailesi de Tekin ailesine desteğe gittiği sırada arada kaldı. Çıkan silahlı kavgada, Aziz Narin (22), Gökhan Narin (20), Edip Oğraş (22), Halise Narin, Süleyman Eleftoz ve ismi henüz öğrenilemeyen bir kişi hayatını kaybetti.

Cevat Narin (67), Mevlüt Narin (56), Münevver Narin (59), Burak Narin (27), Cevat Narin (18), Teğmen Yapıcı (41), Dukhan Narin, Mehmet Narin, Felak Narin (29) ve Münevver Bağlı ile ismi henüz öğrenilemeyen 4 kişi daha yaralandı.

Yaralılar, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi, Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi, Salahaddini Eyyubi Devlet Hastanesi ve Silvan Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bölgeye çok sayıda jandarma ekibi sevk edildi. Köyde güvenlik önlemleri alınırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (Ramazan Zeren- İLKHA) 

Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-