Reklamı Geç
Ortak Sınav Uygulaması Toplantısı Gerçekleştirildi Ortak Sınav Uygulaması Toplantısı Gerçekleştirildi

Eğitimin kalitesini arttırmak ve ölçülebilir bir başarıyı sağlamak amacıyla Ölçme ve Değerlendirme Merkezimizin koordinasyonunda, ilimizde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları ve yapılacak olan Ortak Sınavlar ile ilgili bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Programın açılışında konuşan Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk,“geçtiğimiz yıl 5. sınıflarda ve 6.sınıflarda ortak sınav çalışmamız oldu. Bu yıl da 5, 6, 7 ve 8.sınıflar ile liselerimizde 9.sınıfta I. ve II. dönemde yine ortak sınav uygulamalarımız olacak. 8.sınıfta bütün branşlarda yapılacak ortak sınavlar diğer sınıflarda belirlenen iki ders türünde olacak. Soruların okullar tarafından basılması işinde siz okul müdürlerimize önemli bir görev düşmektedir. Sınavın hakkaniyetli olması açısından büyük bir titizlik göstermeniz bizim için çok önemlidir” dedi.

“Yapılacak ortak sınavlarda herhangi bir sıralama ya da kıyaslama olmayacak”

Gürtürk, “yapılacak ortak sınavlarda herhangi bir sıralama ya da kıyaslama olmayacak sadece ilin eğitim durumunun bir fotoğrafı çekilecektir. Bunun için öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sınavın güvenli bir ortamda büyük bir dikkatle yapılacağı bilincini aşılamak ve sınav zamanına kadar sınava dâhil olan konu ve kazanımların yetişmesi için okulda iş birliği sağlamak siz okul müdürlerimize düşüyor. Eğitimde kaliteyi yakalamak ve ilimizi her geçen yıl bir üst basamağa taşımak ancak sizlerle beraber hareket ederek mümkün olacaktır. Bizler bu bilinçle çalışıyor, önünüzdeki engelleri aşmanız için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Aynı özveriyi sizlerin de göstereceğinize inanarak çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum” dedi.

Kategori: EĞİTİM
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-