Reklamı Geç
Cinsel sapkınlığa sahip çıkan Diyarbakır Barosu hakkında soruşturma başlatıldı Cinsel sapkınlığa sahip çıkan Diyarbakır Barosu hakkında soruşturma başlatıldı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın cuma hutbesinde zina ve cinsel sapkınlığın haram olduğu açıklamasından rahatsız olan Diyarbakır Barosu hakkında soruşturma başlattı.

Başsavcılık, baro yöneticileri hakkında, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 216/3 maddesi kapsamında, halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama suçundan soruşturma başlatılmasına karar verdi.
 
TCK'nın 216'ncı maddesinin 3'üncü fıkrasında "Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır" hükmü bulunuyor.
 
Sözde İnsan Hakları Derneği (İHD), cinsel sapkınlığı savunarak cuma hutbesinde, “İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtiliği, eşcinselliği lanetliyor.” diyen Prof. Dr. Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.
 
İHD’nin ardından cinsel sapkınlığa bir destek de Ankara ve İzmir barolarının ardından Diyarbakır Barosu’ndan gelmişti.
 
 
 

Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-