SINAV SORUSU ZELANDA

Muhammed KILIÇ

İnsafınız varsa samimiyetinizde vardır. Yeni Zelanda'larda katliama dur demek mi istiyorsunuz.

Artık şu Batı medeniyetinin, Batılıların kanun, kaide, yasa, yaşam ve felsefik saplantılarını, bu ülkenin belleğinden silin. Batılı gibi yemek, içmek, giyinmek, görünmek, yaşamak kime ne fayda sağlamıştır? Batının dayattığı, meclisin onayladığı, Aile Bakanlığının uyguladığı 6284 yasasıyla ailelerimiz parçalanmadı mı? Devlet destekli “Kadem” gibi kirli bileşenlerin ve Taksim’de yürüyen cinsiyetsizler, aleni bir şekilde İslam’a ve öğretilerine hakaret etmediler mi? RTÜK'ün sesiz kaldığı ve hatta destek sunduğu TV'lerde oynanan dizilerle ülke insanının ahlakını bozmadılar mı? Zina yaygınlaşmadı mı? Zina konusunda "hata ettik” diyen idare makamı, zinaya alan açmanız içinizi acıtmıyor mu? Milli Eğitim Bakanlığı, ETCEP gibi projelerle çocuklarımıza cinsi sapıklıkları öğretmesi hiç mi kanınıza dokunmadı? Kapitalist, maddeperest,  faiz ve tefeciliği ülke insanına dayatmak ne kadar doğru?

Bu dayatmalar sonucu  çok  kişi intihar etti? Haberleri gündeme düştüğü halde bu sessizlik niçin? Ve ayrıca “Müminler ancak kardeştirler...” ilahi kelamına savaş açmış, ırkçılık hastalığını, mezhepçilik safsatalarını dayatan yerli sermayeli gâvurlara daha ne zamana kadar sabredeceksiniz? Bu nasıl bir devlettir ki halkıyla kumar oynuyor? Milli piyango, toto, loto, at yarışları…

Sigara için fetva yayınlayan Diyanet İşleri Bakanlığı, kumarı meşru mu görüyor? Hanelere ateş düştü, ocaklar söndü, malda, nesilde telef oldu, hiç mi duymadınız, bu kadar mı körsünüz? Yetmezmiş gibi “Kumarın önünü açacağız.” diyen bakanımız hâlâ farklı görevlerde ve elinde yetki varsa bu ne anlama geliyor? İnsan, aklıyla hayvanlardan ayrıt edilir. Akıl gibi bir nimeti uyuşturan ve her kötülüğün anası içkiyi, ünlü marka yapacağız, bu bir milli gerekliliktir, buyurun hep beraber içelim uyuşalım demek hangi erdem idarenin ürünüdür? Hayatımızın her alanına kast ettiniz. İnsanlığı öldürerek devleti yaşatamazsınız. Sizin sosyal devlet anlayışınız böyle midir?

Batı medeniyeti, nasıl olur da devletimin eliyle bana yabancı, bünyeme ters ve insan anatomisine uymayan zehri enjekte eder. İnsanlık tarihinin karanlık çağı, orta çağ Avrupası’nın dahi kabul görmediği, necis zehri.

Ya Adalet Bakanlığı! Adil olmayan Batı kökenli yasalar ile zindanları doldurdu. Artık koca koca zindanlar ile gelişmişlik fotoğrafları sergiliyoruz. Bu halka bunu mu reva görüyorsunuz? Artık buna dur dememiz gerekmiyor mu? Bu kadar yıkım daha ne zamana kadar sürecek? Bu kadar acı ve yıkıma rağmen, enkaza dönmüş şu virane hanelere, bireylere bir bakın hiç mi insafınız kalmadı? Madem ki insaf yoksa, katliamları kınamanız pekte samimi olmayacaktır.

Yeni Zelanda'daki cami saldırılarında şehid olan kardeşlerime Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Paylaş: